Podsumowanie
realizacji VII Rhymes and Songs Festival,
czyli Ogólnopolskiego Konkursu Wierszy
i Piosenek Tematycznych w Języku Obcym:
Dnia 15 maja 2013 odbyła się
Gala Finałowa VII Rhymes and Songs Festival,
czyli
Ogólnopolskiego
Konkursu Wierszy i Piosenek Tematycznych w Języku Obcym: hiszpańskim,
niemieckim, angielskim, włoskim, rosyjskim i francuskim.
Konkurs przebiega pod honorowym
patronatem: Pani Prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz,
Mazowieckiego Kuratora Oświaty Pana Karola Semika, Goethe-Institut Warschau,
Österreichischen Botschaft Warschau, Consejería de Educación de Embajada de España en Polonia, przy wsparciu
Instytutu Cervantesa, Biura Promocji Miasta Stołecznego Warszawy, Centrum
Komunikacji Społecznej, Centrum Informacji Europejskiej MSZ, FRSE oraz wydawnictw
i księgarni językowych. Wydawnictwo Języki Obce pod redakcją Pani Anny
Grabowskiej, Koordynatora European Language Label Fundacji Rozwoju Systemu
Edukacji objęło tegoroczną
edycję patronatem medialnym. Konkurs organizuje Szkoła Podstawowa Nr 42 z
Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie im. K. I. Gałczyńskiego. Koordynatorem
projektu jest nauczyciel języka angielskiego i hiszpańskiego: Pani Ewa
Wódkowska
Po eliminacjach wewnątrzszkolnych,
do Superfinału zgłoszono 551 uczniów z 30 placówek: przedszkoli,
szkół podstawowych i gimnazjów, którzy prezentowali swoje utwory w 4
kategoriach wiekowych: dzieci do lat 6, szkoły podstawowe klasy 0-3, szkoły podstawowe
klasy 4-6 i gimnazja klasy 1-3. Komisja oceniająca Przesłuchania Finałowe,
to międzynarodowe Jury: Ks Charlsow Vianney Tanke, Pani Margarita Rosell Saco,
Pani Dagmara Sobczyk - Stankiewicz, Pan Michael Falz, Pani Ewa Piotrowska, Pani
Karolina Wilk, Pani Agnieszka Sysik oraz Pani Maria Teresa Garcia Muruais.
Najważniejszym celem
konkursu jest motywować i wspierać
naszych uczestników do zabawy językiem obcym i zachęcenie ich do dalszej nauki.
Rhymes and songs Festival to
konkurs, w którym przyznawane jest wiele nagród i wyróżnień, co jest możliwe
dzięki wielkiej hojności sponsorów, którymi w tym roku szkolnym było Biuro
Promocji Miasta Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacja Rozwoju Systemu
Edukacji, Urząd Dzielnicy Targówek, wydawnictwa: Pearson, Macmillan, Oxford
University Press, Księgarnia POLANGLO oraz Księgarnia Omnibus, Instytut
Goethego, Biuro Radcy d/s Edukacji Ambasady Hiszpanii i Instytut Cervantesa
oraz Centrum Informacji Europejskiej MSZ. Dzięki nagrodom dzieci będą miały
możliwość rozwijania swoich zdolności i zainteresowań językowych.
Wyniki konkursu:
Kategoria do 6 lat:
I miejsce:
Przedszkole Nr 156 - program w
j. angielskim “My mummy” przygotowany pod kierunkiem p. Agnieszki Nowak
II miejsce:
Przedszkole jęz-muz Czarodziejski
Dworek - program w j. francuskim przygotowany pod kierunkiem p. Olgi
Czarneckiej
III miejsce:
Ecole Antoine de Saint-Exupery -
program w j. francuskim przygotowany pod kierunkiem p. Elzbiety
Rzewuskiej-Ilczuk, p. Romy Adamskiej i Pani Nassimy Krache
Wyróżnienie za wielojęzyczność
prezentowanych utworów:
Przedszkole Nr 18 za
program przygotowany w j. hiszpańskim pod kierunkiem p. Marleny Szewc-Bondyra
i p. Joanny Dworzaczek oraz programy w j. angielskim przygotowane pod
kierunkiem p. Katarzyny Kołakowskiej, p. Bogusławy Baranowskiej, p. Marii
Monastyrskiej i p. Anny Jurkowskiej
Kategoria klas 0-3 Szkoły
Podstawowej:
I miejsce:
SP 114 - program w j. angielskim
“Picnic” przygotowany pod kierunkiem p. Darii Madej
II miejsce:
NSP 47 - program w j. angielskim
Little Red Riding Hood przygotowany pod kierunkiem p. Olgi Korczak,
p. Marioli Ozimek i p. Elżbiety Borowiec
III miejsce:
SP 114 - program w j. angielskim
“My family and I” przygotowany pod kierunkiem p. Iwony Rozankiewicz
Zofia Żarska SP 303 - program w
j. angielskim “My crazy family” przygotowany pod kierunkiem p. Katarzyny
Kiljańczyk i p. Doroty Langner
Wyróżnienia:
SP 303 - program w j. angielskim
“We are one” przygotowany pod kierunkiem p. Katarzyny Kiljańczyk i p. Doroty
Langner
Językowe Domino - program w j.
francuskim przygotowany pod kierunkiem p. Magdaleny Waltman
Oskar Formella SP 322 - program
w j. angielskim-niemieckim-hiszpańskim-rosyjskim przygotowany pod kierunkiem p.
Katarzyny Kwiecińskiej
Wyróżnienia za wielojęzyczność
prezentowanych utworów:
SP 322 (program w j.
angielskim-niemieckim-hiszpańskim-rosyjskim)
SP 42 (programy w j.
angielskim-niemieckim-hiszpańskim-francuskim)
Kategoria klas 4-6 Szkoły
Podstawowej:
I miejsce:
MDK Aleksandrów Łódzki - program
w j. francuskim “La famille de rock and roll” przygotowany pod kierunkiem p.
Janiny Serdakowska-Słowik
II miejsce:
SP im. Tadeusza Kościuszki w
Głoskowie - program w j. niemieckim przygotowany pod kierunkiem p. Renaty
Piotrowskiej
Jan Józefowski, Julia Wojtczak,
Barbara Kobierska, Maciej Maliszewski, Jan Antosiewicz, Wojciech Sieńko,
Mikołaj Adamczyk SP 135 - program w j. niemieckim „Das Rübenziehen“ program w
j. niemieckim przygotowany pod kierunkiem p. Magdaleny Górki
III miejsce:
Antonina Winiarska i Agnieszka
Suchocka SP 135 - program w j. niemieckim “Mama ist die Beste“ program w j.
niemieckim przygotowany pod kierunkiem p. Magdaleny Górki
Wyróżnienia:
SP 42 Robert Ropiecki - program
w j. hiszpańskim
SP 277 Maria Tyszecka -program w
j. angielskim -niemieckim-hiszpańskim-rosyjskim-francuskim
Wyróżnienia za wielojęzyczność
prezentowanych utworów:
SP 277 (program w j. angielskim
-niemieckim-hiszpańskim-rosyjskim-francuskim)
SP 42 (program w j.
angielskim-włoskim-hiszpańskim-francuskim)
ZS 43 SP31(program w j.
angielskim -hiszpańskim-rosyjskim)
SP 303: kategoria: 1-3 programy
w j. angielskim, kategoria: 4-6 programy w j.niemieckim
Podziękowania dla nauczycieli
przygotowujących uczniów: Pani Anna Dobrzyńska, Pani Irena Szeliga, Pan Robert
Gierejko, Pani Anna Milczewska, Pani Helena Pawluk, Pani Ewa Mach, Pani Monika
Kopecka, Pani Justyna Karwańska, Pan Michał Masłowski, Pani Elżbieta Pawlak,
Pani Katarzyna Dobrzańska, Pani Dorota Walczuk, Pani Grażyna Jakubowska, Pani
Joanna Wojtyłło, Pani Anna Milej, Pani Elżbieta Pawlak, Pani Katarzyna
Dobrzańska, Pani Anna Różańska
Dyplomy Uczestnictwa w VII Rhymes and
Songs Festival dla Djez NmF, DjezNmA, dspTO, dpTO
Kategoria Gimnazjum:
I miejsce:
Cieślińska Maja, Dutka Taras, Grzesiak Agata,
Jastrzębska Dominika, Krakowiak Magdalena, Szymańska Agnieszka Gimnazjów Chynów - program w j. rosyjskim przygotowany
pod kierunkiem p. Doroty Jasiak
G81 - program w j. angielskim
przygotowany pod kierunkiem p. Magdaleny Szpryngier
II miejsce:
Alicja Kasprowicz, Zofia
Okrasso, Aleksandra Koźbiał, Zuzanna Starkowicz, Matylda Maszkiewicz, Paweł
Wróblewski GS Pruszków - program w j.
angielskim przygotowany pod kierunkiem p. Katarzyny Paczkowskiej
III miejsce:
Aleksandra Rembelska, Przemysław
Woźniakowski, Kacper Groszek, Jerzy Jaśkuć, Martyna Świeżaczyńska, Marcin
Stypułkowski ZS 43 g125 - program w j. rosyjskim przygotowany pod kierunkiem p.
Elżbiety Pawlak
Wyróżnienia:
Karolina Król G58- program w j.
francuskim przygotowany pod kierunkiem p. Aleksandry Cervfol
Wyróżnienia za wielojęzyczność
prezentowanych utworów:
ZS43g125 (program w j.
niemieckim i rosyjskim), G43 (programy w j.
angielskim-niemieckim-hiszpańskim-francuskim)
Podziękowania dla nauczycieli
przygotowujących uczniów: Pani Izabela Kudła, Pani
Katarzyna Zúñiga, Pani Renata Fidos-Kowalewska
Ksiądz Charles Vianey Tanke z Kamerunu, Pani Margarita Rosell Saco, doradca
w Biurze Radcy d/s Edukacji Ambasady Hiszpanii, Pani Tere García Muruais, Pan
Manuel Hermes de
Podczas
przesłuchań finałowych uczestnicy mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego
przez rodziców uczniów SP42, którzy byli współorganizatorami konkursu
i którzy co roku dbają o dobrą atmosferę podczas trwania konkursu. Bardzo
dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, nauczycielom przygotowującym
uczniów, instytucjom wspierającym nasz projekt i wszystkim Państwu za
zaangażowanie i pomoc w organizacji konkursu.